Beata Adamczyk-Nowak

Beata, czyli w MGB – Beti, jestem w grupie od samego początku, czyli od kwietnia 2014 roku. Biegową przygodę zaczęłam dokładnie rok wcześniej. Poznawanie miechowickich biegaczy i chęć wspólnego biegania była początkiem powstania naszej grupy.
Uwielbiam biegać z planem treningowym, nie cierpię nudy i powtarzających się jednostek treningowych. Motywuje mnie plan i jego realizacja, lubię wiedzieć, gdzie jestem i jakie mam możliwości. Wtedy czuję FLOW. Moje średnie tempa: wolne wybieganie 5.45-6.00, II zakres – 4.50-4.30, interwały (1 km) – 4.00-3.50 (zależy, na jakim etapie treningów jestem). Biegam wtedy, kiedy wygospodaruję czas. Staram się być na treningach ogólnych grupy, a kiedy nie mogę – biegam wczesnym rankiem, wieczorem albo w ciągu dnia, jeśli akurat mam takie możliwości. Głównie biegam w naszym pięknym miechowickim lesie – od Ostoi po Segiet, ale i Repty się zdarzały Szybkie, dłuższe jednostki treningowe lubię biegać w Świerklańcu.
Moje najlepsze czasy: w maratonie – 3.19.49 (Kraków), półmaratonie – 1.29.41 (Wrocław), 10 km – 39.26 (Krynica), 5 km – 19.20 (Katowice). W tym sezonie nie planuję przebiec maratonu, nastawiam się na półmaratony, „dziesiątki” i „piątki”. Chętnie pobiegam z kimś, kto chciałby potrenować szybsze jednostki – mogę doradzić, dać kilka amatorskich wskazówek. Z przyjemnością pobiegam długie dystanse z osobami, które preferują podobne tempo do mojego (5.45-6.00). Jeśli chciałbyś w ogóle zacząć biegać – też chętnie podzielę się własnym doświadczeniem a w miarę możliwości czasowych – pobiegam z Tobą. Prawie 5 lat temu zaczynałam od marszobiegów, a dystans, jaki pokonywałam na jednym treningu to 3 − 3,5 kilometra Wszystko jest możliwe!
Możesz do mnie napisać maila beata.adamczyk-nowak@mgb.bytom.pl lub napisać na Messengerze na FB.
Zapraszam