Zimowy Janosik 50+ – Spacer Murgrabiego!

Marzenia są po to, żeby je spełniać. Wiem – to brzmi jak niezły banał. Moje marzenie wykluło się w mojej główce we wrześniu 2018. Postanowiłam pokonać na Janosiku – Spacer Murgrabiego, czyli dystans ok 50 km z okazji moich 50 urodzin. Szybko zapisałam się i opłaciłam. I co teraz? – spytałam siebie 😀 No to trzeba skądś wykombinować jakiś dobry plan. I go dostałam – oj ciężko czasami było pogodzić moje i tak zabiegane życie z reżimem treningów. Ale było warto – żadnych bóli mięśni na całej trasie, a następnego dnia pobiegłam w Katowicach City Trail. Dziękuję bardzo Dawid Malina za to świetne przygotowanie 😍 Organizator ze względu na bardzo złe warunki skrócił moją trasę do 40 km, ale oczywiście jak to ja – miałam na trasie różnie przygody, które wydłużyły mi trasę do 46km 😁 Organizatorzy jak zwykle spisali się na medal – zamówiona przez nich pogoda była idealna do podziwiania widoków, temperatura tylko dla prawdziwych harcioli czyli -16°C. Można było wzruszać się i być szczęśliwym do woli. Dziękuję bardzo mojej pomarańczowej bandzie za wsparcie i zorganizowanie wzruszającej imprezki urodzinowej 😍 Dziękuję Sylwia Pasecka za pierwsze wspólne kilometry, potem śmignęłaś przodem jak łania, a ja robiłam zdjęcia zostawiając kijki, po które niestety musiałam wracać sporo pod górkę (to jedna z tych moich przygód). Dziękuję Andrzej Konieczny za przemiłe towarzystwo, mimo że dzięki Tobie dorzuciliśmy z 4 km (to następna przygoda). Dziękuję Wiktor za wsparcie w autobusie – czuliśmy się trochę jakbyśmy mieli wziąć udział w Igrzyskach Śmierci 😁 ale daliśmy radę – nie uciekliśmy 🙂 Brawo my 👏👏👏 Podsumowując – CHCE SIĘ ŻYĆ!

Relacja: Dorota Mrachacz 
Zdjęcia: MGB, Zimowy Janosik, Jan Haręza

Charytatywny kalendarz MGB!

30 listopada odbyła się premiera naszego wyjątkowego kalendarza INSPIRACJE 2019 r.
Wyjątkowy, ponieważ „modelkami” zostały dziewczyny z Miechowickiej Grupy Biegowej, wszystko po to żeby Danusi żyło się lepiej.

Danka to dziewczyna, którą większość mieszkańców Miechowic zna jako uśmiechniętą i zawsze gotową do pomocy Panią z apteki. Trzy lata temu Danka zachorowała na chorobę autoimmunologiczną – zapalenie skórno-mięśniowe. Zaczęło się niewinnie – swędzącą wysypka na dłoniach, ból stawów, ogólne rozbicie. Później choroba zaatakowała mięśnie czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego. Z dnia na dzień aktywna pełna werwy dziewczyna opadała z sił. Niestety choroba ma bardzo agresywny przebieg – zaatakowała i zniszczyła również płuca. Obecnie konieczna jest tlenoterapia przez 18 godz. dziennie oraz intensywna rehabilitacja by pomóc jej wstać na własne nogi.

Możesz pomóc Dance kupując właśnie ten kalendarz. Całość ze sprzedaży zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Danusi.

III KIETA Cross-MOL

Nasz nowy Sponsor Tytularny – KIETA wyposaża triathlonistów w odpowiedni sprzęt a ludzie związani z KIETĄ dzielą się swoimi doświadczeniami z zawodnikami, doradzą jak przygotować, dobrać
i serwisować rower.

Powstanie salonu rowerowego zrodziło się z pasji do aktywnego spędzania czasu. Uwielbiają biegać, pływać, no i oczywiście jeździć na rowerze.

Dostaniesz tu wszystkiego, czego potrzebujesz, od  przygotowania się do triathlonowych zawodów rowerowych, aż do dobrania kasku lub pierwszego roweru dla Twojego dziecka.

Co nas łączy? To załoga, dla której niemożliwe nie istnieje, czyli tak jak dla nas 🙂

Będziecie mogli ich poznać już 1 września na naszych zawodach. A jeśli ktoś jest niecierpliwy – zapraszamy na cykliczne, poniedziałkowe treningi z Centrum Rowerowe KIETA. Jest to propozycja
na aktywną regenerację po weekendowych treningach. Treningi zakończone są dobrą kawą, a co trzeci trening odbywa się losowanie, gdzie są do zgarnięcia nagrody rzeczowe!

https://web.facebook.com/KIETArowerowy/?_rdc=1&_rdr

1 2 3 42