II Bieg Harpagana – Ekstremalna Dolina! 

17 czerwca odbyła się II edycja ekstremalnego Biegu Harpagana w Bytomiu. Do pokonania było 11 km i +30 przeszkód.

Tego dnia chyba mało komu zależało na rywalizacji. Tutaj przede wszystkim liczyła się dobra zabawa! Bo często tak po prostu przychodzi człowiekowi ochota na coś nienormalnego, niecodziennego i szalonego!

Słońce, woda, piasek… Czego chcieć więcej?
Naturalne SPA… Peelingi glonowe, kąpiele w zbiornikach bagiennych i super nowa niespodzianka – zjeżdżalnia wodna wprost do błotka!
Nie zabrakło również ścian, drutu kolczastego, czołgania, wspinania, zjeżdżania na tyłku oraz podbiegów i zbiegów. To wszystko w otoczeniu pięknych terenów Sportowej Doliny.

Co lubię najbardziej w tego typu biegach? To przede wszystkim powrót do dzieciństwa i beztroski. Kolejnym aspektem jest wzajemna współpraca. Stanowimy jeden team. Jeden pomoże tutaj, a drugi gdzieś indziej. Tu podłoży ręce, tam użyczy ramienia, podsadzi, wciągnie czy wspomoże swoją siłą. Każdy da radę i nikogo nie zostawimy.
Nasi kibice również nie zawiedli. Doping, woda, kostki lodu – oj, przydały się!  🙂

Podsumowując – dużo śmiechu, frajdy, ale i trudniejsze momenty, pokonywanie słabości, troszkę obtarć, bólu i siniaków. Kolejna przygoda za nami. Dzięki niej jesteśmy jeszcze silniejsi! Jesteśmy HARPAGANAMI!

Relacja: Kamila Gadawska
Zdjęcia: Magdalena Burek