Bieg niepodległości

11 listopada o godzinie 11.11 po raz kolejny pobiegniemy ścieżkami Parku Miejskiego im. F. Kachla z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości! Tak jak w zeszłym roku przychodzimy w koszulkach białych lub czerwonych, aby stworzyć „Żywą Flagę”, podkreślając tym samym patriotyczny charakter imprezy.

Spotykamy się o godzinie 11.00 przed Amfiteatrem.
Wierzymy, że kolejna biegowa impreza w Bytomiu przyciągnie na linię startu dużą liczbę osób. Bieg ma charakter rekreacyjno – towarzyski, więc zapraszamy nie tylko biegaczy i biegaczki, ale i całe rodziny. Do pokonania będą dwie pętle po ok 2,5 km, w tempie ok. 6 min/km.

Uczestnicy biegu biorą w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia opieki medycznej ani zabezpieczenia trasy (trasa będzie oznaczona). Poruszamy się po ścieżkach pieszo-rowerowych i alejkach w Parku, przestrzegając ogólnych przepisów porządkowych.
Po biegu zapraszamy na herbatę i słodki poczęstunek.

Gospodarzami i organizatorami Biegu są : Grupa Biegowa BTM Runners, Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa oraz OSIR Bytom

Link do formularza zapisów
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOI7FNkNzMKiorPl0e7lqlJRxvJJEFw3XLDyKJ5pGCwYEzkg/viewform

 

HARMONOGRAM IV BIEGU ŚWIETLIKA 2017

GARŚĆ WAŻNYCH INFORMACJI ORGANIZACYJNYCH
21.00 – 21.45: otwarcie Biura Zawodów i weryfikacja zawodników
21.45: wspólne zdjęcie
22.00 – 23.00: bieg
23.00 – 23.15: wręczanie medali, zakończenie wydarzenia
Biuro Zawodów będzie mieściło się przy leśniczówce w Ostoi Leśnej, nieopodal polany z charakterystycznym dębem. Jest to przedłużenie ulicy Relaksowej, na niektórych mapach oznaczane jako ulica Leśnictwo.
PARKOWANIE
Przyjeżdżających na bieg samochodami prosimy o pozostawienie ich na parkingu przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Nickla 19. Stamtąd do leśniczówki można dojść w ok. 5 minut.
Proszę zabrać ze sobą czołówki lub niewielkie latarki – przydadzą się, ponieważ trasa biegu prowadzi leśnymi ścieżkami, na których miejscami leży dużo kory oraz luźnych gałęzi, możliwe też błoto.
Będziemy o tym przypominać ale już teraz prosimy o ostrożność w czasie biegu.
ZAPRASZAMY 🙂

Pomoc dla Danki!

24 czerwca spotykamy się wszyscy na nocnym biegu w poszukiwaniu robaczków świętojańskich.
W tym dniu będziemy zbierać pieniądze dla cierpiącej na chorobę autoimmunologiczną Danki.
Danuta jest siostrą, szwagierką i naszą przyjaciółką z Miechowickiej Grupy Biegowej.
Naturalnym więc odruchem jest pomoc dla Danki, dziewczyny, którą większość mieszkańców Miechowic zna jako uśmiechniętą i zawsze gotową do pomocy Panią z Apteki.
Niecały rok temu Danka zachorowała na zapalenie skórno-mięśniowe. Zaczęło się niewinnie: swędząca wysypka na dłoniach, ból stawów, ogólne rozbicie. Później choroba zaatakowała mięśnie, czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego.
Z dnia na dzień aktywna, pełna werwy dziewczyna opadała z sił. Niestety choroba ma bardzo agresywny przebieg – zaatakowała i zniszczyła również płuca. Obecnie konieczna jest tlenoterapia przez 18 godzin dziennie.
Pomóżmy Dance w tej nierównej walce z chorobą, a każda złotówka wrzucona w dniu biegu do puszki zostanie w 100% przeznaczona na leczenie.
Siła tkwi w Nas, gdy jesteśmy razem, bo razem jesteśmy Siłą!
Liczymy na WAS !!!

1 2 3 8